Ronnie O'Sullivan'ın Kuzey İrlanda Açık'taki şanssızlığı bu sezon da devam ediyor. Dünya üç numarası, son 16 turunda karşılaştığı Çinli rakibi Yan Bingtao'ya 3-4 mağlup olarak turnuvaya veda etti.
Waterford Hall'da oynanan müsabakada maçı yedinci oyuna taşımayı başaran Roket, sol eliyle pot yapmaya çalıştığı pembeyi kaçırınca avantajı rakibine kaptırdı.
Geçtiğimiz yılın Masters şampiyonu 21 yaşındaki Yan Bingtao, çeyrek finalide Mitchell Mann'la karşı karşıya gelecek.
English Open
İngiliz Açık | İlk Tur - Ronnie O'Sullivan
02/11/2021 - 04:33
Maça daha iyi başlayan Ronnie O'Sullivan, üçüncü framein sonuna kadar hiç pot kaçırmazken, ürettiği 129'luk seriyle maçta 2-1 öne geçmişti.
Daha sonra maça tutunan Yan Bingtao, 3-2 öne geçerek galibiyet için önemli bir avantaj elde etti.
Altıncı framde 73 puanlık seri yapan Ronnie, maçı zor da olsa son karar frameine taşımayı başardı ancak son anlarda daha iyi bir görüntü çizen Yan Bingtao gülen taraf oldu.
2016'dan beri turnuvada mücadele eden Ronnie O'Sullivan'ın Kuzey İrlanda Açık'ta şampiyonluğu bulunmuyor.
https://i.eurosport.com/2021/10/13/3236308.jpg

"Çok küçük turnuvalar bunlar"

Ronnie O'Sullivan, maç sonrası yaptığı açıklamalarda son yıllarda sayıları artan turnuvaları eleştirirken; snookerdaki geleneksel ve büyük organizasyonların çok daha önemli olduğunu söyledi.
"Bu turnuvalar çok, çok küçük; gerçekten antrenman maçı gibiler. Önemli olan üç turnuva var onlar da Dünya Şampiyonası, Masters ve Birleşik Krallık Şampiyonası."
"Bu yedi framelik maçlar 'pro-am'lar gibi, amatörken oynadığımız maçlar gibi."
"10 kez bu turnuvalarda şampiyon olmak, Home Nations'da, ve bir kez dünya şampiyonu olmak arasından dünya şampiyonluğunu seçerdim."
"Açıkçası o gerçek bir organizasyon. Bunlar biraz antrenman maçı gibi. Kimse sizi bir Home Nations'da şampiyon olduğunuz için hatırlamayacak, değil mi?"
Snooker
"Golf ya da Formula 1'i seçerdim"
28/06/2021 - 13:15
Snooker
Robertson vs Trump, bir final daha mı?
05/12/2020 - 11:07