Snooker

Ronnie O'Sullivan, Luca Brecel'in değişiminde rol oynamış

Share this with
Copy
Share this article

Luca Brecel and Ronnie O'Sullivan.

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
16/06/2020 at 11:01

Snooker Championship League'in kazananı olan Luca Brecel, Eurosport'a, Ronnie O'Sullivan'ın kendisine nasıl yardım ettiğini anlattı.

Luca Brecel, koronavirüs salgını sonrasında Championship League ile dönen snooker'da ilk turnuvayı kazanan isim oldu. Belçikalı oyuncu, kariyerinin dönüm noktalarını Eurosport'a anlattı.

"Menajerim Django Fung, kaybettiğim maçlardan sonra mental olarak çok çabuk kırıldığımı ve bunun berbat olduğunu söylüyordu. Fakat onu dinlemiyordum, inanmıyordum. Daha sonraki haftalarda Ronnie O'Sullivan'ın benim oyun tarzıma dair yorumlar yaptığını gördüm. 'Kısa-uzun kombinasyonunu iyi yapıyor fakat çok daha iyi olabilir.' diyordu. Ve açıkçası bu yorum sonrasında kendimi değiştirmeye karar verdim."

Snooker

Ronnie O'Sullivan, kendisini Prens William'la kıyasladı

04/08/2020 AT 06:32

"Ronnie büyük bir oyuncu ve menajerim haklıydı. Mental olarak daha sağlam kaldım. Ayrıca teknik olarak birkaç değişiklik yaptım. Mesela kısa vuruşlardaki isteka tutuşumu değiştirdim ve bu bana büyük bir ivme avantajı kazandırdı. Asıl gelişimiyse mental olarak yaşadım. Daima 'harika' hissetmeye odaklandım."

Snooker

"Snooker oyuncularına laboratuvar faresi gibi davranılıyor"

30/07/2020 AT 12:23
Snooker

Dünya Snooker Şampiyonası'nda ilk tur eşleşmeleri belli oldu!

29/07/2020 AT 12:01
Related Topics
SnookerRonnie O'Sullivan
Share this with
Copy
Share this article