Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen, "Yeni normal kuralları kapsamında su altı sporlarında da faaliyetler yeniden başlıyor. Bu yıl bir Dünya Şampiyonası, bir dünya kupası ve bir Avrupa şampiyonasını ülkemizde gerçekleştireceğiz" dedi.
"Bu yıl bir Dünya Şampiyonası, bir Dünya Kupası ve bir Avrupa şampiyonasını ülkemizde gerçekleştireceğiz. Sualtı Ragbisi Gençler Açık Avrupa Şampiyonası'nı eylül ayında İzmir'de yapıyoruz. Ekim ayında, Antalya'nın Kaş ilçesinde 'Kaş Başka' Serbest Dalış Outdoor Dünya Kupası'nı ve 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası'nı gerçekleştireceğiz."
Milli sporcuların serbest dalış, zıpkınla balık avı, su altı görüntüleme, paletli yüzme, su altı hokeyi, su altı ragbisi branşlarında bu yıl yapılacak uluslararası yarışmalarda madalya için mücadele edeceklerini ifade eden Başkan Özen, pandemi döneminde gerçekleşecek organizasyonlarda sporcu sağlığına son derece önem verileceğini de ekledi.
Sutopu
Erkek Sutopu Milli Takımımız Diskalifiye Edildi
15/02/2021 - 08:25
"Pandemi tehlikesi henüz geçmedi. O nedenle sporcu ve katılımcı sağlığına verdiğimiz önem daha da ön plana çıktı. Özellikle havuz etkinliklerinde, HES kodları, sosyal mesafe, maske takma, kullanılan malzemelerin sürekli temiz tutulması, kişisel malzeme kullanımı birinci önceliğimiz."

https://i.eurosport.com/2011/05/24/724961.jpg
Sutopu
Yenen 94 gol içinde atılan tek golün sevinç gözyaşları
17/07/2019 - 14:44
Sutopu
Su üstünde yürümek... Türkiye'de sutopunun panoraması
05/06/2019 - 13:24