23 Grand Slam şampiyonluğuyla açık dönemde rekorun sahibi olan Serena Williams, Fransa Açık tek kadınlar ana tablosunda bulunduğu yarıda ilk 10 içerisinden yoluna devam eden tek raket konumunda. 39 yaşındaki raket, dörüncü turda güçlü servisleri ile bilinen 21 numaralı seri başı Elena Rybakina ile karşılaşacak.
Williams'ın kazandığı günde, Paris'e Madrid Açık şampiyonu olarak gelen üç numaralı seri başı Aryna Sabalenka da Anastasia Pavlyuchenkova'ya mağlup olarak Roland-Garros'tan elendi.
WTA sıralamasında 50. basamakta yer alan Collins'se "endometriosis" nedeniyle geçirdiği operasyondan sonra ilk kez bir organizasyonda korta çıktı. 2020 Roland-Garros çeyrek finalisti, Paris'te iki maç kazanmayı başardı.
Roland-Garros
"Nadal büyük bir ilham" - Iga Swiatek bir kez daha finalde
03/06/2022 - 07:44
Maç sonrası konuşan Serena Williams, "Serena olmanın keyfi, her zaman A seviyesinde olmamın gerekliliği diğer türlüsünü kaldıramıyorum - bu yüzden her zaman iyi oynamalıyım." dedi.
Roland-Garros'ta üç kez mutlu sona ulaşan Serena, Paris öncesi bu sezon toprak kortta oynadığı iki turnuvada yalnızca bir maç kazanmıştı.
"Şimdiye tek zor bir toprak kort sezonu geçirdim, bu yüzden toprakta birkaç maç kazandığım için mutluyum.
https://i.eurosport.com/2021/06/04/3146153.jpg
Williams, Collins karşısında ilk seti 6-4 kazandıktan sonra ikinci sette 1-4 geriye düşmesine rağmen rakibine oyunu eşitleme fırsatı tanımadı. Kendisine ikinci setteki bu geri dönüşü sorulan tenis efsanesi şu yanıtı verdi:
"Yalnızca galibiyete ihtiyacım vardı. Zor maçları kazanmaya ihtiyacım vardı. Set kazanmaya ihtiyacım vardı. Geriye düşüp kazanmaya ihtiyacım vardı. Kendimi bulmaya, kim olduğumu bilmeye ihtiyacım vardı. Başka kimse Serena değil. Benim. Bu gayet iyi."
Serana Williams, kazandığı son majör turnuva olan 2017 Avustralya Açık'ın ardından korta çıktığı 11 Grand Slam'de dört kez final ve iki kez yarı final oynama başarsını gösterdi. Roland Garros'ta ise son olarak 2016'da finale yükselen 39 yaşındaki raket, ilerleyen yıllarda dördüncü turun ötesini göremedi.
"Hala bir sürü maç var, harika oyuncular var, gördüğümüz gibi. Oyunda şimdi çok derinlik var, ilk turda oynayıp oynamadığınız fark etmez, her maç için savaşmanız gerekiyor ve hiçbir şey kolay olmuyor."
Tenis
Pavlyuchenkova'nın testi pozitif çıktı
31/12/2021 - 05:03
Tenis
Milos Raonic, Avustralya Açık'ta yok
25/12/2021 - 14:50