Roma Açık şampiyonu unvanı ile bu yılki Roland-Garros için en büyük favorilerden biri olarak gösterilen Simona Halep, turnuva öncesi Eurosport Romanya’ya konuştu.

Roland-Garros, pandemi sebebiyle alışıldık tarihinden daha geç ve daha farklı şartlar altında oynanacak.Koronavirüs önlemlerin had safhada olduğu otellerde konaklayan ve maçlarını da aynı önlemlere dikkat ederek yapacak olan sporcular da basın mensupları ile çevrimiçi olanaklar sayesinde görüşüyorlar. Romanya’nın teniste dünya markası haline gelmiş sporcusu Simona Halep, Fransa Açık öncesi Eurosport Romanya’nın sorularını yanıtladı.

Tenis
Gençler için ilk değil
14/10/2020 - 09:41

Fransa’ya geldikten sonra ilk işlerinin koronavirüs testi yaptırmak olduğunu belirten Simona Halep, zamanının genelde otel ve antrenman tesisleri arasında geçtiğini belirtti. İki sene önce kazandığı Paris’te bu sene favori olmasının kendisi üzerine etkisi sorulan bir numaralı seri başı, “Favori olsam bile baskı hissetmiyorum çünkü daha önce bu durumda bulundum. Kendimden bir beklentim olması da olumlu bir baskı yaratıyor. Oyun şeklimden beklentim yüksek fakat bu yalnızca sonuç elde etmek amacıyla değil. Maç maç hareket edeceğim. Tabii ki her maçı kazanmak istiyorum fakat bu her şey demek değil. Kortta iyi hissetmek ve kazanmak için savaşmak istiyorum.” cevabını verdi.

Simona Halep

Görsel kaynağı: Eurosport

İlk turda daha önce hiç karşılaşmadığı Sara Sorribes Tormo ile eşleşen WTA dünya iki numarası, rakibinin toprak korttaki becerisini överken, Tormo’nun forehand ve kesme vuruşlarını etkili kullanabileceğini bu yüzden koçlarıyla maça iyi hazırlandığını belirtti. İkinci turda ise vatandaşı ve alt yaş kategorilerinden arkadaşı Irina Begu ile karşılaşma ihtimali için “ Bu durum mental olarak zor gözükse de korta adımımı attığım andan itibaren her şey değişiyor. Bunu bir sorun olarak görmüyorum hatta gayet normal bir olay. Bana göre Irina’nın sıralaması daha iyi olmalı çünkü çok iyi bir oyuncu ve güçlü bir servisi var. Ama en önemli şey kendine güvenmek. Ona karşı oynamak ve harika bir maç geçirmek istiyorum.”

Turnuvada en önemli şeyin özgüven olduğunu belirten Romen raket, kortta her şeyin olabileceğini ve Paris’te her maçın zor olduğunun altını çizdi. “Bu yüzden geçmişe değil bugüne odaklanmak istiyorum.” diyen Halep, turnuvanın daha soğuk bir havada geçmesi durumunun da herkesin işini biraz daha zorlaştırdığını söyledi.

Simona Halep

Görsel kaynağı: Getty Images

27 Eylül’de 29 yaşına basacak olan Simona Halep’e Paris’te geçecek doğum günü ile ilgili planları da soruldu. Simona Halep, en sevdiği Grand Slam turnuvasında ve en sevdiği şehir Paris’te olmasının ona mutluluk verdiğini belirtirken, o gün etrafındaki her şeyden keyif almaya çalıştığını ve doğum günü kutlamasına maçtan sonra vakit ayıracağını söyledi.

İlk turda Sara Sorribes Tormo ile Philippe-Chatrier Kortu’nda karşılaşacak Simona Halep’in maçı 12.00 seansı ile başlayacak ilk günde ikinci sırada yer alıyor.

Tenis
Roland Garros'ta Finalistler Belli Oldu
09/10/2020 - 08:18
Tenis
Dropshotların Turnuvası Roland Garros
03/10/2020 - 15:05