Rus raket Daniil Medvedev, 2017-2020 yıllarında Paris'te oynadığı dört ilk tur maçından da mağlup ayrılmıştı. Bununla birlikte toprak korttaki performansı tartışma yaratan ve açıklamalarıyla toprak kortta oynamaktan duyduğu hoşnutsuzluğu paylaşan 25 yaşındaki sporcu bu Roland-Garros'ta korta karşı tutumunun değiştiğini ifade etti.
"Roland-Garros'ta sert kortlar gibi oynamam gerektiğini öğrendim. Çünkü top az ve hızlı sekiyor. Daha önce böyle miydi bilmiyorum ve kura konusunda da sadece şanssızdım."
"Kesinlikle toprakta çok iyi hareket edebileceğimi öğrendim. Bunun için iyi vuruşlar yapmam gerekiyor. Eğer iyi vuruşlar yapamazsam, topraktaki iyi oyuncular sizi kortta sizi her yöne hareket ettirmeye başlarlar. Bu noktada bu toplarla ve bu koşullarla birlikte rakibimin direkt olarak bana saldırmasına izin vermeyecek vuruşları yapabiliyorum."
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
DÜN - 02:11
"Daha sonra oyunun kontrolünü alabiliyorum ve toprakta iyi hareket edebiliyorum. Bu öğrendiğim şeylerin bir parçasıydı."
https://i.eurosport.com/2021/06/05/3146941.jpg
Bu sezon Roma ve Madrid'de toprak kortta oynadığı maçlarda sadece bir kez kazanmış olan Daniil Medvedev, çeyrek finalde 2021'de toprak kortta iyi performans göstermeyi başaran Stefanos Tsitsipas'la karşılaşacak. Bu ikili Avustralya Açık yarı finalinde karşı karşıya gelmiş ve Medvedev maçı 3-0'la geçmişti.
Bu sezon Lyon ve Monte Carlo'da şampiyonluk yaşamış olan Tsitsipas maçını da değerlendiren Daniil Medvedev, rakibinin toprak korttaki en iyi oyunculardan biri olduğunu söyledi.
"Stefanos'la çeyrek finalde oynamak, bu sezon topraktaki sonuçlarını da düşündüğünüzde, o toprakta kesinlikle ilk üç ve dört içerisinde; Sascha, Novak, ve Rafa ile beraber. Bu maçı dört gözle bekliyorum."
Tenis
Unutulmaz bir maç, tarihe geçen bir sonuç
12/06/2021 - 11:42
Roland-Garros
Roland-Garros : Day 10 - Highlights Tsitsipas v Medvedev
08/06/2021 - 22:14