Eurosport 1 ekranında yaşadığımız Avustralya Açık heyecanında tek kadınlar şampiyonu belli oldu.
Melbourne Park'ta 44 yıl sonra tek kadınlar şampiyonu ilk Avustralyalı olan Ash Barty, ilk turdan beri göstermiş olduğu dominant performansı finalde de göstererek 87 dakika sonunda zafere ulaştı.
Fransa Açık ve Wimbledon'dan sonra Avustralya Açık'ta da zafere ulaşan kadınlar tenisinin formda ismi Barty, turnuvayı set kaybetmeden tamamlayarak tarihe geçti.
Tenis
Bir tamam, bir devam
05/09/2021 - 07:14
Şampiyonluk konuşmasında mütevazi ve çekingen yapısından ödün vermeyen Barty, "Herkese çok teşekkürler. Danielle'i tebrik etmem gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda çok daha fazlası için savaşacaksın biliyorum." dedi.
https://i.eurosport.com/2022/01/29/3299641.jpg
"Kafam allak bullak oldu. Sahnenin arkasında gayret gösteren herkese çok teşekkürler. Avustralya Açık benim için her zaman favori yerlerimden biri oldu. Hakemlere, top toplayıcı çocuklara, yaptığımız şeyi kolaylaştıran herkese çok teşekkürler. Takımıma çok teşekkürler. Takımımızda kimse değişmedi. Bu işte en iyisi biziz ve size ne kadar teşekkür etsem az."
İkinci sette 5-1 öne geçmesine rağmen kaybeden Collins ise rakibi tebrik ederek sözlerine başladı.
"Ash'e bu muhteşem iki haftalık performansı ve yıllardır sürdürdüğü performansı için tebrik borçluyum. Oyuncu olarak seni çok beğeniyorum. Umarım senin gibi oyunuma çeşitlilik eklerim."
Ash Barty, Avustralya Açık'ta ortalama 64,7 dakika kortta kalarak şampiyonluğa ulaştı.
Tenis
"Harika bir deneyim"
12/07/2021 - 16:24
Tenis
Osaka'nın basın toplantısı kararı farklı görüşler uyandırdı
30/05/2021 - 09:14