Elena Rybakina, ilk seti 3-6 kaybetmesine rağmen Tunuslu rakibi Ons Jabeur’e karşı ikinci ve üçüncü setlerle 6-2, 6-2’lik skorlarla üstünlük sağlayarak maçı kazanmayı başardı. Final maçına kadar set kaybetmeden gelen Rybakina, turnuvada ilk kez final maçında set kaybetti.
Turnuvaya 17 numaralıseri başıolarak katılıp şampiyon olmayıbaşaran Elena Rybakina şu açıklamalarda bulundu:
Maç öncesinde ve maç sırasında aşırıgergindim. Bittiği için sevinçliyim. Ons’u bu harika maç ve yaptığıher şey için tebrik etmek istiyorum. O, sadece genç nesil için değil herkes için bir ilham kaynağı.”
Wimbledon
Rafa'dan zorunlu veda - "İşlerin daha kötüye gitme şansı çok yüksek"
08/07/2022 - 11:03
Onun harika bir oyunu var ve ona karşıoynamak benim için büyük zevk. Bugün o kadar fazla koştum ki fitness yapmama gerek kalmadığınıdüşünüyorum. Kraliyet Ailesi’ne ve Cambridge Düşesi’ne teşekkür etmek istiyorum. Sizin önünüzde oynamak büyük bir onur.”
“İkinci haftaya kalacağımıdahi düşünmüyordum. Ve şu an kazanmışdurumdayım… Ne kadar mutlu olduğumu size anlatamam.”
Maç sonunda konuşan finalist Ons Jabeur, şunlarısöyledi:
https://i.eurosport.com/2022/07/09/3407655.jpg
Muhteşem bir oyun ortaya koyan Elena’yıtebrik etmek istiyorum. O bunu hak etti.”
Elena, ünvanımı çaldıama bu sorun değil. Bu turnuvayı çok seviyorum ve fazlasıyla üzgün hissediyorum. Ama bu tenis burada tek bir kazanan olabilir. Ülkemden birçok kuşağa ilham vermeye çalıştığım için gerçekten mutluyum. Umarım şu an dinliyorlardır. Dünyadaki tüm Müslümanların Kurban Bayramınıkutlarım.”
Wimbledon
“Çim kortta oynadığım en iyi maçtı”
02/07/2022 - 08:34
Wimbledon
Wimbledon’a ilgi yüzde 11 daha az
30/06/2022 - 14:13