Rafael Nadal, karın bölgesinde oluşan yedi milimetrelik yırtık sebebiyle Nick Kyrgios'la arşılaşacağı yarı final mücadelesi öncesi Wimbledon’dan çekilmek zorunda kaldı.
Nadal, çarşamba günü Taylor Fritz'a karşı çıktığı çeyrek final karşılaşmasında sakatlık yaşamış ve maçın ikinci setinde sağlık molası almak zorunda kalmıştı. Maça sakat bir biçimde devam eden İspanyol raket, Amerikalı rakibine karşı mücadeleyi beşinci set "tie-break"iyle kazanmıştı.
Gün içerisinde İspanyol basınının haberine göre Rafael Nadal’ın karın kasında 7 milimetrelik bir yırtık tespit edilmiş ancak Rafael Nadal’ın bu sakatlığına rağmen maça çıkmak istediği belirtilmişti.
Wimbledon
Kadınlarda şampiyon Rybakina
10/07/2022 - 10:53
Nick Kyrgios’a maçı öncesi perşembe günü antrenmanda kendini deneyen Rafael Nadal, akşam saatlerinde basının karşısına çıkarak sakatlığı sebebiyle Wimbledon’dan çekildiğini açıkladı. Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Rafael Nadal şunları söyledi:
“Tahmin edebileceğiniz gibi turnuvadan çekildiğimi duyurmak adına buradayım.”
“Dün herkesin gördüğü üzere karnımdaki sakatlık sebebiyle acı çekiyordum. Durumum belli değildi ancak şu anda belli oldu. Karın kasımda bir yırtık var. Bu görüşme [basın toplantısı] çok geç oldu çünkü bu kararı vermek için bütün gün düşündüm. Bence devam etmenin bir anlamı yok. Koşullar çok zorlu çünkü devam edersem sakatlığımın daha da kötüleşeceği açık. Bunu söylediğim için çok üzgünüm.”
https://i.eurosport.com/2022/07/07/3405912.jpg
“Kararımı bu şekilde verdim çünkü bu koşullar altında iki maçı kazanabileceğime inanmıyorum. Doğru hızda servis atamıyorum. Normal hareketleri yapamıyorum. Bu durumda kendimi iki maçı kazanırken hayal bile edemiyorum. Bir bakıma kendime olan saygımdan dolayı korta bu şekilde çıkmak istemiyorum ve hedefime ulaşmam için oynamam gereken seviyede yeterince rekabetçi olamam.“
“İşlerin daha kötüye gitme şansı çok yüksek. Dürüst olmak gerekirse birkaç hafta önce ayağımdaki sakatlık nedeniyle sıkıntı çekiyordum ama şu an bu konuda işler yolunda. Benim için en önemli şey mutluluğun herhangi bir ünvandan daha fazlası olmasıdır. Herkes burada olmak için ne kadar çok çabaladığımı biliyor ancak bu çabam için sakatlığımı riske edip maça çıkarsam ve bu durum beni iki-üç ay kortlardan uzak kalmama itecek bir yere sürüklerse bu benim için daha yıkıcı olur."
Kariyerinde ilk kez bir Grand Slam finaline yükselen Nick Kyrgios, Novak Djokovic - Cameron Norrie maçının galibiyle pazar günü şampiyonluk maçına çıkacak.
Wimbledon
“Çim kortta oynadığım en iyi maçtı”
02/07/2022 - 08:34
Wimbledon
Wimbledon’a ilgi yüzde 11 daha az
30/06/2022 - 14:13