Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan final maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dragic, takımdaki herkesin önemli bir iş başardığını söyledi.
Turnuvanın en değerli oyuncusu ödülüne layık görülen Dragic, "Çalışkan bir ekibiz. Takımdaki herkes birbiriyle uyumlu. Bu turnuvada her maç daha iyi oynadık. Şu an ise Avrupa'nın en iyi basketbol oynayan takımıyız." diye konuştu.
"Avrupa'nın en iyi takımı olduğumuz için çok mutluyum"
Bu sezon Anadolu Efes forması giyecek Sloven basketbolcu Edo Muric, sistemlerine ve birbirlerine inanmalarının neticesinde altın madalyayı elde ettiklerini belirtti.
Basketbol
"Son kolamı Sırbistan'da içtim"
02/01/2022 - 17:48
İyi bir ekip olduklarını aktaran Muric, "Takımdaki herkes birbirine inandı ve güvendi. İnanılmaz duygular içerisindeyim. Slovenya için böyle bir an hayal edemezdim. Avrupa'nın en iyi takımı olduğumuz için çok mutluyum. Taraftarların Slovenya'dan buraya gelip bizi desteklemesi çok güzeldi." ifadelerini kullandı.
"Şampiyon olmak mükemmel bir şey"
Sloven basketbolcu Gasper Vidmar da kendisini daha önce bu kadar iyi hissettiğini hatırlamadığını vurguladı.
Banvit'te forma giyen Vidmar, "Şampiyon olmak mükemmel bir şey. İnanılmaz duygular içerisindeyim. Bizi destekleyen taraftarlar inanılmazdı. Onlara teşekkür ediyorum. Biz lider bir takımız. Büyük bir aileyiz." dedi.
Sırbistan cephesi
Slovenya'ya kaybederek 2009'un ardından 2017'de de EuroBasket finalinden üzgün ayrılan Sırbistan Milli Takımı'nda Bogdan Bogdanovic, "Slovenya inanılmaz bir turnuva geçirdi. Her maç savaştılar." değerlendirmesinde bulundu.
Mücadelelerinden dolayı takım arkadaşlarını tebrik eden Fenerbahçe Doğuş'un eski oyuncusu, "Bizi desteklemek için buraya gelen taraftarlarımıza ve Türk taraftarlara teşekkür ediyorum. Atmosfer inanılmazdı. Her şey mükemmeldi." ifadelerini kullandı.
Bu sezon Fenerbahçe Doğuş'ta forma giyecek Sırp oyuncu Marko Guduric ise takım arkadaşlarını ve teknik heyeti tebrik ettiğini dile getirerek, "Slovenya bugün bizden daha iyi oynadı. Onları kutluyorum. Bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Doğuş için elimden gelen her şeyi yapacağım. Çok çalışacağım." diye konuştu.
Basketbol
12 Dev Adam, Olimpiyat vizesi için sahnede
29/06/2021 - 14:37
Basketbol
2020 NBA Draftı'na hazır mısınız?
18/11/2020 - 12:42