20 gün önce oynanan Denver Nuggets - Miami Heat maçının son çeyreğinde yaşanan Nikola Jokic - Markieff Morris olayı gündeme oturmuştu.
Morris'in Jokic'e orta alandaki faulü sonrası Jokic sinirlenmiş ve yaptığı sert faul sonrasında arkasına bakmadan ilerleyen Morris'i ittirerek yere sermişti.
Jokic'in bu hareketi özellikle Shaquille O'Neal ve Charles Barkley gibi önemli NBA efsanelerinin dikkatini çekerken Jokic yaptığı hareketten dolayı pişamlık duyduğunu hemen maç sonunda paylaşmıştı.
Basketbol
Pat Riley'den LeBron James açıklaması
07/06/2021 - 19:52
Maçın ardından Jokic'in kardeşleri ve Markieff kardeşler arasında sözlü diyaloglar yaşanırken Miami Heat'in veteran oyuncusu Udonis Haslem, 30 Kasım sabahı kendi evlerinde ağırlayacakları Denver Nuggets maçı öncesinde konuştu.
Jokic'in kardeşlerinin maça geleceğine dair bir bilgi alan tecrübeli oyuncu, "Sürekli Jokic kardeşlerin maça bilet alıp geleceğini duyuyorum. Kendi çizgilerinde durmaları iyi olur. Sahaya inip, sorun çıkartmasınlar. Miami benim şehrim, burası benim şehrim." dedi.
https://i.eurosport.com/2021/11/09/3251396.jpg
Nikola Jokic ile yaşanan olayı geride bıraktıklarını ifade eden Haslem, amaçlarının sadece basketbol oynamak olduğunu ifade etti.
"Ne diye bilet alıyorlar ki? Ne yapmak için geliyorlar? Burası benim şehrim. Bir şey başlatmayın, hiçbir şey olmayacak. Gelin, maçın keyfini çıkarın ve evinize gidin. Kimse sizin kardeşinizle uğraşmayacak. Biz, basketbol oynamak için geliyoruz."
Doğu Konferansı'nda ikinci sırada bulunan Miami Heat son 10 maçında 6 galibiyet alırken, sakatlıklar boğuşan Denver Nuggets ise üst üste 6 maçını kaybederek Miami'ye konuk olacak.
Basketbol
Umutsuz Vaka James Harden
12/12/2020 - 12:45
Basketbol
Kimlik
24/10/2020 - 11:43