NBA’in süperstarlarından James Harden, bir süredir hem magazin olayları hem de gelecekte hangi takımın formasını giyeceğiyle alakalı gündemi tabiri caizse meşgul ediyor.
Takımla antrenmanlara başlaması gerekirken koronavirüse aldırış etmeden gece kulüplerindeki eğlencelere katılan, bu yüzden de protokoller gereği üst üste altı koronavirüs testinden de negatif sonuç alması gereken Harden, öte yandan takasla takımını değiştirip şampiyon olmak istiyor.
Oldukça çalkantılı bir durumla otoritelerin karşısına çıkan Harden, Doğu Konferansı ekiplerinden Milwaukee Bucks, Miami Heat, Philadelphia 76ers ve Brooklyn Nets gibi takımlardan birine takas olup, kariyerinin ilk NBA şampiyonluğunu elde etme peşinde.
Basketbol
"Son kolamı Sırbistan'da içtim"
02/01/2022 - 17:48
Kaynaklardan gelen habere göre kendisine yapılan iki yıl için toplamda kazanabileceği 103 milyon dolarlık sözleşme uzatma teklifini de reddeden Harden, öncelik olarak Kevin Durant ve Kyrie Irving'in bulunduğu koçluk pozisyonunda Steve Nash'in bulunduğu Brooklyn Nets’e gitmek istiyor. Texas ekibi Houston Rockets, James Harden’ı; Brooklyn Nets, Kevin Durant ya da Kyrie Irving’i; Philadelphia 76ers ise Ben Simmons'ı herhangi bir takas paketinde kullanmak istemiyor.
ESPN’den Adrian Wojnarowski, Philadelphia 76ers’ın Ben Simmons gibi genç yaşında All-Star olmuş bir ismi takaslamayacağını belirtti. Kaynaklardan gelen bir başka habere göre ise Texas ekibi Harden’dan vazgeçtiği anda Sixers’ın takas için öne çıkacağı aktarıldı.
Hem özel hayatı hem de istekleriyle James Harden'ın ligin başlamasına çok az bir süre kala umutsuz bir vaka olarak gözükmesi halihazırda piyasada bulunan takımları oldukça zora sokuyor.
https://i.eurosport.com/2020/09/13/2885750.jpg
Basketbol
Irving: "Sonuçları biliyordum"
30/12/2021 - 05:04
Basketbol
Lebron James’ten bir rekor daha
10/12/2021 - 12:33