Yarış öncesi basın toplantısında konuşan Mark Cavendish, "Deceuninck-QuickStep'le Tour de France'ta, burada olmak zaten bir rüyadan daha fazlası."
"Pelotonun yüzde sekseni bu takımla yarışabilmenin hayalini kuruyor ve bir sene öncesine bakarsam bu noktada olabileceğimi düşünemezdim. Biraz inancım vardı ancak bunun gerçekleşmesine inanamazdım. Bu yüzden şimdiden çok mutluyum çünkü bu takımla beraber başarılı olmak için en iyi imkanlara sahip olduğumu biliyorum."
Son üç senedir Tour de France'ta yarışmamış olan Mark Cavendish, daha önce elde ettiği 30 etap galibiyetiyle Tur tarihinde 34 zaferi bulunan Eddy Merckx'ten sonra ikinci basamakta yer alıyor. Öte yandan 2011'de Paris'ten yeşil mayo ile ayrılan 36 yaşındaki sporcu, bunu başaran ilk Britanyalı bisikletçi konumunda.
Tour of Britain
Tour of Britain | Etap #8 - Önemli Anlar
14/09/2021 - 04:31
https://i.eurosport.com/2021/06/14/3153126.jpg
Bu sezon Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda dört etap zaferine imza atan ve Fransa Bisiklet Turu'nda geçtiğimiz yılın puan klasmanı şampiyonu Sam Bennett'ın yerine kadroya alınan Cavendish, tur için özel bir hazırlıkta bulunmadığını fakat takıma katkı verebilecek güçte olduğunu söyledi.
"Son dakika aramasıyla dahil oldum ve Tour de France için özel bir hazırlık yapmadım. Ama sprinterlerin çoğuna karşı yarıştım ve bir hafta önce burada olan sprinterleri yenmeyi başardım. Bu durum bana ve etrafımdakilere güven veriyor."
"Açıkçası, her şeyimi vermek istiyorum ve eğer sürece kendimizi adarsak birkaç sprint kazanmak için en iyi şansa biz sahip olabiliriz."
Bisiklet
La Vuelta rehberi: Parkur, favoriler ve sprinterler
13/08/2021 - 15:58
Bisiklet
"Sadece Merckx'le kıyaslanan küçük bir bisikletçiyim"
19/07/2021 - 08:13