"Kızıldeniz'deki Öfke" ismiyle tanıtımı yapılan Usyk-Joshua dövüşünün ikinci bölümü, sporseverleri oldukça heyecanlandırdı.
Dünya Boks Birliği (WBA), Dünya Boks Organizasyonu (WBO), Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) ve Uluslararası Boks Organizasyonu (IBO) ağır sıklet kemerlerinin sahibi Oleksandr Usyk, profesyonel kariyerinde çıkacağı 20. karşılaşmadan da galibiyet ayrılmak istiyor.
Anthony Joshua ise kaybettiği kemerlere tekrardan sahip olmak istiyor.
Boks
Türk boksunun tarihi gecesi
20/05/2022 - 18:59
Hedefine odaklandığını ve çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Büyük Britanyalı boksör, "Tanrı'nın izniyle ringe çıkıp üç kez ağır sıklet şampiyonu olacağım. Andy Ruiz ile karşılaşmamda herkes %100'ümde olmadığımı biliyordu. Bir yetişkin gibi yenilgilerimi üstleniyorum. Kazandığım ise önüme bakıyorum." dedi.
https://i.eurosport.com/2022/06/19/3395811.jpg
"Tekrar geri dönüş yapabileceğimi biliyorum. Ne yapmam gerektiğini de biliyorum. Usyk, dövüşümüzde bana ders verdi. Bir erkek gibi yenilgimi kabullendim, kendimi bundan sorumlu tuttum."
Yenilgilerinden ders aldığını ifade eden Joshua, "Yanıldığı zaman bunu kabul eden, haklı olduğunda ise kafası dik duran biriyim. Eylül'de o haklıydı, ben haksızdım. 20 Ağustos'ta ise işler tersine dönecek. Onun ve ekibinin hakkını vermemiz gerekiyor ancak ikinci bir şans elde ettim. Ben, geri dönüşlerin kralıyım." şeklinde konuştu.
Boks
Tyson Fury: "Para güzel ama umrumda değil"
24/04/2022 - 16:02
Boks
Patrice Evra ringe çıkıyor
21/03/2022 - 04:34