Çek Cumhuriyeti modern pentatlon takımı yükselen yıldızlarından Martin Vlach ve 2015 Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Jan Kuf, Hamdan Spor Kompleksi’nde birinci sınıf tesislerden duydukları memnuniyetini dile getirdi.
Olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Kuf ve Vlach’ın yanı sıra, beş kişilik pentatlon takımında David Kindl, 2012 Londra Olimpiyatlarında ülkesini temsil eden Ondrej Polivka ve 2018 Gençler Dünya Şampiyonası’nda Vlach ile birlikte erkekler bayrak yarışını kazanan Marek Grycz yer alıyor.
Eski bir Bulgar Olimpiyat sporcusu olan ve Hamdan Spor Kompleksi merkezli MK Eskrim Akademisi'nin kurucusu olan Mihail Kouzev, Dubai, uluslararası takımlar ve büyük uluslararası etkinliklere hazırlanırken tek noktadan çözümler arayan sporcular için en önemli destinasyonlardan biri haline geldi” dedi.
Diğer Sporlar
İngiltere 2022 Kış Olimpiyatları'nı boykot etmeyecek
26/02/2021 - 07:43
“Dubai'de, en son uluslararası standartlara göre inşa edilmiş dünyanın en modern ve gelişmiş spor tesislerinden bazılarına sahipsiniz ve ülkenin spor sektörü, toplumun üyelerini sporu fiziksel ve aktif bir yaşam tarzı olarak benimsemeye teşvik ediyor.” Diye ekledi.
“BAE ve Dubai ilk kez modern bir pentatlon ekibine ev sahipliği yapıyor ve Çekler buradaki imkanların yanı sıra her kesimden, özellikle farklı devlet kurumlarından aldıkları desteğe hayran kaldılar.”
“Buradaki kampın tadını çıkarıyorlar ve onların pozitif geri dönütleri, Dubai’de sadece futbolu ve futbolun önemli yıldızlarının değil, aynı zamanda her türlü spordan uluslararası takımların ve atletlerin gelebileceği bir adres olduğunu gösteriyor.” Diye bitirdi.
Çek modern pentatlon takımına, 1976 ve 1980 Olimpiyat Oyunlarında eskrimde Çekoslovakya'yı büyükbabası Jaraoslav Jurka'nın temsil ettiği Jakub Jurka'nın da aralarında bulunduğu, Çek Cumhuriyeti'nin geleceğe yönelik en büyük umutlarından bazılarını içeren sekiz kişilik bir eskrim grubu eşlik ediyor, Martin Rubes Jr, Kristian D'Amico, Adam Osicka, Matyas Pavlik ve Frantisek Coufal. 8 Şubat'ta Dubai'ye gelen iki takım, Hamdan Spor Kompleksi'nde 20 Şubat'a kadar her gün antrenman yapacak.
Diğer Sporlar
Övgü
12/01/2021 - 09:05
Diğer Sporlar
World Drone Cup: Geleceğin sporu TEKNOFEST’te
27/09/2019 - 08:42