NBA ve NHL, koronavirüs vakalarındaki artışın spor müsabakalarına zarar vermeye devam ettiği için Perşembe günü oynanacak maçları ertelemek zorunda kaldı.
NBA, koronavirüs salgınının etkisine giren Nuggets'ın gerekli minimum sekiz oyuncuyu sahaya çıkaramaması nedeniyle Perşembe günü Denver'daki Golden State Warriors ile oynanacak karşılaşmayı ertelediğini açıkladı.
14 Aralık'tan bu yana toplam 11 NBA maçı ertelendi.
Diğer Sporlar
Johnson'dan tepki çeken transeksüel sporcular açıklaması
09/04/2022 - 20:48
NHL yönetimi de aynı kararları alarak, Dallas Stars'ı etkileyen koronavirüs vakaları ile ilgili sorunlar nedeniyle takımın 2 Ocak'ta Arizona Coyotes'taki maçının ertelendiğini söyledi.
NHL, COVID-19 vakaları nedeniyle bu ay 80'den fazla maçı erteledi.
https://i.eurosport.com/2021/04/12/3041638.jpg
Ertelemeler, Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu'nun Edmonton ve Red Deer, Alberta'da oynanan gençler dünya şampiyonalarını birkaç takımdaki koronavirüs vakalarının ardından durdurma kararının ardından geldi.
Benzer bir kesintiyi önlemek amacıyla Skate Canada, Pekin’de Olimpiyat takımının yerlerini belirleyecek 6-13 Ocak Kanada Ulusal Artistik Patinaj şampiyonasının seyircisiz olarak sahneleneceğini duyurdu.
Skate Canada başkanı Karen Butcher ve CEO Debra Armstrong Perşembe günü yaptıkları ortak açıklamada, "Bunun hayranlarımız ve paydaşlarımız için hayal kırıklığı yarattığını anlıyoruz" dedi.
"Ancak önceliğimiz, Kış Olimpiyat Oyunları ve ISU şampiyona etkinlikleri için takım seçimi için gerekli müsabakaları korumak."
Diğer Sporlar
2021’in en çok kazananı Naomi Osaka
17/01/2022 - 13:25
Diğer Sporlar
Spor Dünyasında Korona Virüs Vakaları Artıyor
17/12/2021 - 21:39