Spor dünyasındaki Covid-19 etkisinin yalnızca aşılanarak azalacağını ön gören politikacılar, sporcuları aşıdan kaçınmayarak örnek olmaya çağırmaya devam ederken ülkeler ve takımlar da seyahat kısıtlamaları ve vakalardan olumsuz yönde etkileniyor.
Avrupa'nın önde gelen futbol ligleri kısa bir kış tatili için ara vermeye hazırlanırken, İngiltere Premier Ligi Noel tatili döneminde tam gaz devam etmek istiyor. COVID-19 salgınları nedeniyle şimdiye kadar oynanması planlanan dokuz maç ertelendi.
Birçok menajer maçları erteleme eşiğinin ne olduğu konusunda netlik aramaya ve bu kadar çok oyuncu eksikken rekabetin bütünlüğünün tehlikede olup olmadığını sorgulamasına rağmen, hafta sonu maçlarının yarısı devam edecek.
Diğer Sporlar
Johnson'dan tepki çeken transeksüel sporcular açıklaması
09/04/2022 - 20:48
https://i.eurosport.com/2021/12/16/3272951.jpg
Premier Lig, bir kulüpte 14'ten daha az oyuncu olduğu anda maçın ertelenebileceğini açıkladı.
Şampiyonluk adayları Chelsea ve Liverpool Perşembe günü önemli oyuncularından yoksun bir şekilde sahaya çıkarken, Manchester City menajeri Pep Guardiola, sonucu güvenilir olmayan bir COVID testi yaptıktan sonra basın toplantısını iptal etti.
Oyuncular ve personel arasında 13 vaka bulunan Tottenham Hotspur’un ise üç maçı ertelendi ve teknik direktör Antonio Conte, COVID'den yeni kurtulan oyuncularda fiziksel ve fikstür sıkışıklığı konusunda zararlı durumlar yaşanabileceğini dile getirdi.
Conte, oyuncularının sağlığından endişe duysa da, oyuncuların sadece %68'inin çift aşılı olduğu bir ligde onları aşı yaptırmaya zorlayamadığını itiraf etti.
İngiltere'deki aşı verileri, Serie A oyuncularının %98'inin iki doz aşılandığı İtalya ile tam bir tezat oluşturuyor.
Diğer Sporlar
2021’in en çok kazananı Naomi Osaka
17/01/2022 - 13:25
Diğer Sporlar
Koronavirüs Vakalarındaki Artış Sporu Etkiliyor
01/01/2022 - 08:44