Tarihin en genç Britanyalı Formula 1 sürücüsü olan ve motorsporlarının en büyük sahnesine 19 yaşında adım atan Lando Norris, üçüncü yılını geçirdiği McLaren'de bu sezon pilotlar sıralamasında dördüncü basamakta yer alıyor.
Bu sezon dört kez podyumda yer alan ve geride bıraktığımız Rusya Grand Prix'sinde pol pozisyonda yarışa başlayarak dördüncü basamakta bitiren Norris, ITV'de konuk olduğu programda Formula 1'deki ilk sezonuna dair konuştu.
"Formula 1'e 19 yaşında katıldığınızda gözler sizin üstünüzde oluyor. Bu gibi şeylerle uğraşmak benim için zorlu oldu. Önümde ne olacağını bilmiyor gibi hissediyordum, eğer işler yanlış giderse, eğer bir sonraki seansa kalamaz ve performans gösteremezsem; neler olacak, bütün bunların sonucu ne olacak?
Formula 1
GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ
09/12/2020 - 16:44
"Bir sonraki sene Formula 1'de var olmaya devam edecek miyim? Eğer edemezsem ne yapacağım? Çünkü hayattaki diğer birçok şeyde gerçekten iyi değilim."
"Bu yüzden bütün bunlar sebebiyle çok depresif hissettim, kötü bir hafta sonu geçirdiğimde sadece yeteri kadar iyi olmadığımı veya buna benzer şeyleri düşünürdüm."
Norris, sosyal medyanın kendisine ekstra bir baskı kaynağı oluşturduğunu ve McLaren'in partnerlerinden olan ve zihinsel sağlık konusunda çalışmalarda bulunan Mind'la ortaklığının kendisine iyi geldiğini söyledi.
https://i.eurosport.com/2021/07/06/3168367.jpg
"Şu anda çok iyi bir noktadayım. Çok daha mutluyum ve yaptığım her şeyden keyif alıyorum."
"Beni mutlu eden şey diğer insanları gülerken görmek ve onları mutlu etmek. Bunu daha sık yapabildiğimi gördükçe, mutlu olduğumu fark ettim ve bu daha iyi."
Formula 1, bu hafta sonu İstanbul Park'taki yarışla devam edecek.10 Ekim Pazar günü koşulacak yarış aynı zamanda Dünya Mental Sağlık Günü'ne denk düşüyor.
Formula 1
Pistte ve ötesinde bir efsane: Lewis Hamilton
28/11/2020 - 09:26
Formula 1
İNSANÜSTÜ
27/11/2020 - 14:33