2020 Avrupa Futbol Şampiyonası, İngiltere ve İtalya arasında Londra'da bulunan Wembley Stadyumu'nda oynanacak final maçıyla birlikte sona erecek. İtalyan Milli Takımı'nın en tecrübeli isimlerinden olan 36 yaşındaki Giorgio Chiellini, final öncesi katıldığı basın toplantısında İngiltere'nin daha kolay bir turnuva geçirdiğini dile getirdi. Zira İngiltere, final dahil olmak üzere sahaya çıktığı yedi maçın yalnızca bir tanesini Wembley'den farklı bir stadyumda oynadı.
"Onlar göze hoş gelmiyor olabilir ama mağlup etmesi zor olacak. İngiltere'nin turnuva başında Avrupa Şampiyonası'nı kazanmak için adaylardan biri olduğunu düşündüm. Kaliteye ve fizikselliğe sahipler, sağlam ve organizeler."
"Dünya Kupası'nda yarı finale ulaştılar ek olarak İngiltere'nin Avrupa Şampiyonası'nda finale yükselebileceği tahmin edilebilirdi çünkü yedi maçın altısını evlerinde oynadılar."
Futbol
Kırmızıya Dönüş
19/09/2021 - 17:46
https://i.eurosport.com/2015/03/31/1447430.jpg
Chiellini, İngiliz Milli Takımı kaptanı ve santraforu Harry Kane'in rakiplerindeki ciddi tehditlerin başında geldiğini fakat Gareth Southgate'in hücumdaki silahlarının çok sayıda olduğunu söyledi.
"Kane her zaman çok sevdiğim bir oyuncu olmuştur. Torino'da kariyerindeki ilk milli maçlarından birini oynadığını hatırlıyorum, bende iyi bir etki bırakmıştı. Tottenham'la oynayacak kadar şanslıydık, yani onu iyi tanıyorum."
"İngiltere sadece Kane değil. Kanatlardan atak eden sıra dışı oyuncuları var. Sadece yedek kulübeleri bile Avrupa Şampiyonası'nı kazanabilir. Dün Jack Grealish, Jadon Sancho, Marcus Rashford, Dominic Calvert-Lewin ve Phil Foden vardı."
"Kimsenin korkmadığı ve iki takımın da birbirine saygı duyduğu harika bir futbol maçı olacak."
Futbol
Kulüp futboluna dönüş: 10 soruda Premier Lig'de 2021/22 sezonu
13/08/2021 - 05:24
Futbol
“Ait olduğum yer burası”
24/07/2021 - 07:14