Dün başlayan ve yarıda kalan Boca Joniors - River Plate maçıyla ilgili olarak Güney Amerika Futbol Federasyonu (CONMEBOL) ilk kararını verdi.
Federasyon Bıca Juniors'tan yarına kadar olaylarla ilgli tüm detaylar üzerine bir savunma istedi. Buna göre stadyuma kaynak makinesinin nasıl sokulduğu, biber gazının nasıl bulunduğu ve olay anında nasıl tedbirler alındığı konusunda detaylı savunmanın cumartesi günü saat 14.00'e kadar CONMEBOL'a teslim edilmesi gerekiyor.
Arjantinli bazı gazetecilerden gelen bilgilere göre La Bombanera Stadyumu'nda oynanan ve 0-0 biten ilk yarı sonrası ikinci yarı başlamadan önce yaşanan tribün olayları nedeniyle ev sahibi Boca Juniors, 3-0 yenik sayılacak ve River Plate tur atlayan taraf olacak.
Futbol
Diego Maradona: Kehanetin gerçekleşmesi
27/11/2020 - 09:59
Copa Libertadores'te dün oynanan maçın ikinci yarısı başlamadan önce bir grup Bocalı taraftar stadyumun soyunma odasına giden tünele kaynak makinesiyle delik açıp içeriye biber gazı salarak Bocalı oyuncuların derilerinde yanıklar olmasına neden olmuştu. Olaylar uzun süre devam etmiş ve son olarak hakem maçı tatil etme kararı almıştı.
Futbol
Napoli: 1984’ten Beri Maradona’nın Ritmiyle Dans Eden Şehir
26/11/2020 - 15:17
Primera A
Arjantin'de şampiyon Boca Juniors
10/05/2018 - 11:52