Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp, Avrupa Kadınlar Şampiyonası için “çılgın” ifadesini kullandı.
İzleyenlere 30 maçta 92 gol izlettiren turnuva, Wembley’de İngiltere ve Almanya arasındaki final karşılaşması sonrası sona erecek. İki takım da şu ana kadar oynadıkları bütün müsabakaları kazanırken kalelerinde yalnızca bir gol gördüler.
Liverpool’un Manchester City ile oynayacağı Community Shield maçı öncesi basın toplantısında konuşan Jürgen Klopp, Kadınlar Avrupa Şampiyonası hakkında şunları söyledi:
Futbol
Kaptan Azpilicueta yuvada kaldı
05/08/2022 - 09:36
“Kadın futbolunu gerçekten sevdiğimi söylemeliyim. Bu olağanüstü. Turnuvanın kalitesi çılgın seviyelere ulaşmış durumda.”
“İngiltere, son derece iyi gidiyor. Almanya’nın üç maçını da izledim, onlarda gerçekten iyi gidiyorlar. Gerçekten iyi bir final karşılaşması bizleri bekliyor.”
“İngiltere’yi ne kadar sevsem de kalbim Almanya’dan yana. Biletlerin tükendiği ve İngiliz taraftarların yoğun olacağı bu karşılaşma Almanya adına gerçek bir meydan okuma olacak. İngiltere kendi sahasında favori olarak gözüküyor ancak Almanya’nın şansı var.”
İngiltere ilk büyük zaferinin peşindeyken Almanya’nın sekiz zaferi bulunuyor.
https://i.eurosport.com/2022/07/25/3422237.jpg
Klopp, performansların yüksek standartlara ulaştığını ve oyunun popülerleşmeye doğru ilerlediğini söyleyerek turnuvaya katılan bütün takımları överken şunları söyledi:
“En önemlisi kadın futbolunun gösterdiği harika oyun. Kadın futbolu gelişim konusunda son birkaç yılda büyük büyük patlama yarattı.”
“Taktik ve teknik olarak inanılmaz yüksek bir seviyedeler. Maçların fiziksel yoğunluğu gerçekten çok iyi ve maçları izlemeyi seviyorum.”
“Sadece kadın futbolu için değil, genel olarak futbolun reklamı oldukları için emeği geçen tüm takımları tebrik ediyorum.”
Futbol
"Ancelotti daima kazanıyor"
04/08/2022 - 14:06
Futbol
Sergio Ramos: "En iyi halime dönüyorum"
02/08/2022 - 13:37