Wijnaldum, Crystal Palace’a karşı Liverpool formasını son kez giydi. Hollandalı yıldız, Liverpool taraftarını ve takım arkadaşlarını özleyeceğini dile getirdi.
Sahadan Sadio Mane'nin golleriyle 2-0 galip ayrılan Liverpool, önümzüdeki sezon için Şampiyonlar Ligi’nde yer almayı garantiledi.
Hollandalı yıldızın kontratı bu yaz dolarken Liverpool, Wijnaldum ile yeni kontrat için masaya oturmadı.
Futbol
PREMIER LİG’DE BEŞİNCİ HAFTANIN ARDINDAN
20/10/2020 - 15:09
30 yaşındaki yıldız Sky Sports’a olan açıklamasında, bu sezon serbest oyuncu olarak seçeneklerini değerlendireceğini ifade etti.
“Gözyaşlarımı tutmakta zorlanıyorum. Beş yıl boyunca Liverpool taraftarı ve takım arkadaşlarım bana sonsuz sevgi gösterdi. Onları özleyeceğim. Bu kulüpte kalacağımı düşünürdüm ama yollarımız ayrıldı. Futbolda sanırım herkes işlerin farklı gidebileceğini biliyor fakat 1 Temmuz’dan itibaren artık Liverpool oyuncusu olmayacağım. Bu benim son maçımdı fakat dediğim gibi, futbolda her şey olabilir.”
“Sonraki haftalarda ne yapacağıma bakacağız. Birazcık dinleneceğim ve milli takıma katılacağım.”
https://i.eurosport.com/2021/05/05/3126753.jpg
Öte yandan Wijnaldum'la birlikte 35 senedir kulüpte görev yapan takım malzemecisi Graham Carter da emekliye ayrıldı. Anfiel'da Carter için de bir veda düzenlendi.
Maç sonrası konuşan Liverpool teknik direktörü Jurgen Kloop, "İki efsanenin kulüpten ayrılması efsanevi bir an. Graham Carter (takım malzemecisi) ve Wijnaldum. Onları çok seviyoruz ve onları çok özleyeceğiz.” dedi.
"Wijnaldum şu an ve sonsuza dek bir Liverpool efsanesi. Neşeli, özverili ve harika bir karaktere sahip. Bizim için yaptıklarını kelimelerle özetlemem mümkün değil.
"Başarımızın arkasındaki gizli kahraman olduğunu söyleyebilirim. Liverpool'u onun sevgi dolu kalbinin üzerine inşa ettik. Buradan ayrılsa bile bu durum değişmeyecek.
"Hayatımızın bir parçası olduğu için takım arkadaşları gibi ben de büyük bir minnettarlık duyuyorum. Onu seviyorum ve her zaman ailemizin bir parçası olacak."
Futbol
PREMIER LİG’DE ÜÇÜNCÜ HAFTA
29/09/2020 - 14:50
Futbol
Liverpool | Uzun bir hasretin hikâyesi
29/06/2020 - 14:24