Koronavirüs pandemisi boyunca okul yemeklerinden mahrum kalan çocuklara yemek kampanyası düzenleyen 23 yaşındaki sporcu ve the Athletic yazarı Carl Anka üzerinde birlikte çalıştığı "Sen Bir Şampiyonsun: Olabileceğin En İyi Sen Nasıl Olursun?" adlı kitaptan bazı parçalar the Mirror gazetesinde yayımlandı.
Rashford, kitapta ırkçılık ve diğer başka saldırılarla kendi kişisel mücadelesinden bahsetti ve bu gibi karmaşık sorunlara karşı neler yapılabileceğine dair tavsiyeler kaleme aldı.
"Büyüdükçe ve futbol dünyasına girdikçe, daha da karmaşık konularla uğraşmak zorunda kaldım. Irkçı tacizler ve nefret ve hoşgörüzüsüzlüğün farklı şekilleri."
Futbol
Chiellini'den İngiltere değerlendirmesi: "Finale çıkmaları tahmin edilebilirdi"
09/07/2021 - 14:59
"Öğrendiğim bir şey, bazen belirli bir konuya dair tüm cevapları bilemeyecek olmanız. Irkçılık beni etkilemiyormuş gibi davranmayacağım veya bunu durdurabilmek için mükemmel cevaba sahip olduğumu söylemeyeceğim."
"Siyah bir insan olarak, bazen ruhumu kırmak için hazırlanmış, ten rengim nedeniyle buraya ait olmadığım hissine kapılmamı sağlamaya çalışan bazı şeylerle karşılaşacağımı biliyorum. Bu yanlış ve bunu durdurmak için yapabileceğim her şeyi, yapabileceğim tüm zaman boyunca yapabilirim. Yalnızca kendim için değil ama benim gibi diğer insanlar için de."
https://i.eurosport.com/2021/04/25/3121183.jpg
"Hayatınızda böyle karmaşık şeylerle karşılaşabilir ve ne yapacağınızdan emin olmayabilirsiniz. Eğer bu yaşanırsa zorlukları parçalara bölerek devam ederken bunlar hakkında öğrenmeyi denemek yardımcı olabilir."
"Bu zor konular hakkında daha çok kitap okumaya başladım bu sayede beni ve diğerlerini nasıl etkilediğini öğrenebilecektim. Bu sayede yardım etmek için ve gelecek nesillerin bunu bu kadar zor bulmamasını sağlayabilecek bazı adımlar keşfettim."
"Yavaş yavaş bu konular hakkında konuşmak için kendime daha çok güvendim ve daha sonra değişim yaratmaya çalıştım."
"Her zaman sesinizi kullanmanızı durdurmaya çalışan bazı insanlar olacaktır. Fikrinizin yaşınızdan, ten renginizden, nereden geldiğinizden veya ne kadar paraya sahip olduğunuzdan dolayı geçerli olmadığını düşünebilirler."
Futbol
Rashford ve Obama, video konferansta buluştu
29/05/2021 - 17:56
Futbol
Kahraman
29/10/2020 - 10:00