Penguin Books tarafından düzenlenen video konferansında buluşan ikili, genç nesillerin sosyal açıdan yapabileceği etkiler hakkında konuştu.
Obama ve Rashford, sadece anneleri tarafından büyütülmelerinin yanı sıra benzer tecrübelerini de birbirleriyle paylaştı.
23 yaşındaki Rashford, geçtiğimiz yıl pandemi döneminde Birleşik Krallık’ta önemli birçok projeye öncülük etti. Çocukların gıda yoksunluğu çekmemesi için kampanyalar düzenleyen Marcus Rashford, yaptıklarıyla dünya genelinde çok büyük övgü aldı.
Futbol
Chiellini'den İngiltere değerlendirmesi: "Finale çıkmaları tahmin edilebilirdi"
09/07/2021 - 14:59
520 milyon sterlinlik bir yardım ile 1,7 milyon ihtiyaç sahibi çocuk destek buldu ve 130 milyon sterlinlik ek projelerle birlikte yiyecek dağıtımı yapıldı.
Ayrıca Rashford, “Tam Zamanlı Yemekler” adı altında çocuklar için yemek ve pişirme projesi başlattı.
Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, “Marcus dahil tanıştığım tüm gençler, benim 23 yaşındaki halimden çok daha öndeler." cümlesiyle İngiliz futbolcudan övgüyle söz etti.
https://i.eurosport.com/2020/06/17/2834496.png
“Çoğu insan zaten yardımda bulunuyor ve topluma pozitif şeyler katmaya çalışıyor.”
Rashford, övgüler üzerine: “Biraz gerçek dışı gibi değil mi? Manchester’da, mutfağımda oturmuş Başkan Obama ile konuşuyorum. Fakat kendisi, beni hemen rahatlattı.” dedi.
“Bugünün gençlerini ve çocuklarını, deneyimlerimiz ile sıkıntılar ve engellerden kurtarabileceğimizi görmek çok uzun sürmedi.”
“Her dakikasından gerçekten keyif aldım. Başkan Obama konuştuğunda, tek yapmak istediğiniz dinlemek.”
Futbol
Marcus Rashford yeni kitabında ırkçılıkla mücadeleye dair tavsiyelerde bulundu
23/05/2021 - 11:05
Futbol
Kahraman
29/10/2020 - 10:00