Sezon başından bu yana sakatlıklarla boğuşan Beşiktaş’ın yüzü bir türlü gülmüyor. Önce savunmada, ardından orta sahada yaşanan sakatlıklar sebebiyle kadroda revizyon yapmak zorunda kalan ve kritik maçlarda puan kaybeden Siyah-Beyazlılar, şimdi de kalede büyük sorun yaşıyor.
Tolga’nın şanssız yılı
Takımın as kalecisi Tolga Zengin için 2014-2015 sezonu iyi başlasada, sakatlıklar tecrübeli kalecinin yakasını bir türlü bırakmadı. Son olarak Fenerbahçe maçında sakatlanan ve gözyaşları içinde sahayı terketmek zorunda kalan 31 yaşındaki file bekçisine tendon yırtığı teşhisi kondu.
2. derece yırtık
Tolga’nın yokluğunda bu sezon 17 maça çıkan ve sergildiği performansla Bilic’in güveninini kazanan 2. kaleci Cenk Gönen’den gelen sakatlık haberi ise, şampiyonluk kovalayan takımda şok etkisi yarattı. Sağ üst ön adalesinde 2. derece yırtık belirlenen tecrübeli eldiven yoğun bir tedavi programına alındı. Kasımpaşa maçında oynaması için adeta seferberlik ilan edilen Cenk’in forma giyememesi durumunda kale 3. kaleci Günay Güvenç’e emanet edilecek.
Süper Lig
Beşiktaş'ın son gözdesi Kleber için övgü dolu sözler
10/04/2015 - 04:13

İLGİLİ:

Günay Güvenç azimle çalıştı formayı kaptı

Süper Lig
Fenerbahçe'de son söz oyuncularda
10/04/2015 - 04:13
Süper Lig
Tolgay ve Günay antrenmanda sakatlık yaşadı
24/03/2016 - 17:03