Hırvatistan'da düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası için büyük bir emek veren milli sporcularımız, çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı.
Avrupa Karate Şampiyonası’nda milli sporcumuz Meltem Hocaoğlu Akyol kadınlar kumite +68 kilo finalinde Aleksandra Stubleava’yı mağlup ederek altın madalya kazandı ve Avrupa Şampiyonu oldu. Erkeklerde ise kumite 84 kiloda milli sporcumuz Uğur Aktaş, finalde Azeri rakibi Panah Abdullayev’i mağlup ederek Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.
Kadınlar kumite 68 kiloda milli sporcumuz Eda Eltemur, Bosna Hersekli rakibi Ivona Cavar’ı mağlup ederek bronz madalya elde edip, Avrupa üçüncüsü olurken kadınlar kata finalinde milli sporcumuz Dilara Bozan, İspanyol rakibi Sandra Jaime Sanchez ile karşılaştı ve gümüş madalya kazandı.
Karate
5 karateci Tokyo'da
25/05/2021 - 18:22
Erkekler kata finalinde ise milli sporcumuz Ali Sofuoğlu, İspanyol rakibi Damian Hugo Quintero’yu yenerek altın madalya elde etti ve Avrupa Şampiyonuluğunu elde eden bir başka sporcumuz oldu.
https://i.eurosport.com/2021/05/23/3138188.jpg
Erkekler kumite 60 kiloda milli sporcumuz Eray Şamdan, Letonyalı rakibi Kalvis Kalnins’i mağlup ederek bir kez daha altın madalyanın sahibi oldu.
Kumite 50 kiloda milli sporcumuz Serap Özçelik Arapoğlu, Alman rakibi Shara Hubrich’i yenerek altın madalya ederek Avrupa Şampiyonu oldu.
Avrupa Karate Şampiyonası’nda Meltem Hocaoğlu, Eda Eltemur ve Merve Çoban’dan oluşan kadın kumite milli takımımız, Alman rakipleri ile çıktıkları finalde gümüş madalya kazandı ve Avrupa ikincisi oldular.
Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Enes Özdemir’den oluşan erkek kata milli takımımız, finalde İspanyol rakiplerini mağlup ederek altın madalya elde etti ve Avrupa Şampiyonu oldu.
Karate
Siyah kuşak
07/07/2020 - 08:47
Karate
Yaşam tarzından olimpik spora: Karate
25/10/2019 - 11:39