Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali bünyesinde, Türkiye Yelken Federasyonu 2011 faaliyet programında yer alan, Profesyonel Windsurf Birliği‘nin (PWA) Windsurf Dünya Kupasının altıncı ayak yarışları Çağla Kubat Windsurf Academy’de 8-13 Ağustos tarihlerinde Alaçatı Belediyesi desteği ve Sportworks organizasyonu ile gerçekleşecek.
PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı yarışlarına, erkeklerde Slalom Dünya Şampiyonu ve Dünya Hız Rekortmeni Antoine Albeau, 12 kez Dünya Şampiyonu Björn Dunkerbeck, kadınlar da 2011 Tur Lideri Sarah Quita Offringa, 2010 Dünya Şampiyonu Karin Jaggi, 2010 2. Valerie Arrighetti’nin de yer aldığı , Arjantin’den Aruba’ya, Fransa’dan Yeni Kaledonya’ya, Amerika’dan İsviçre’ye kadar 25 ülkeden 64 erkek 21 kadın toplam 85 sporcu katılacak.
Dünya Kupası’nı takip eden Türk sporcular Enes Yılmazer, Çağla Kubat ve Lena Aylin Erdil de PWA Windsurf Dünya Kupası’nda 55.000 avroluk ödül için mücadele edecek. Yarışlarda ayrıca Ertuğrul İçingir, Bora Kozanoğlu, Remzi Kocakıran gibi toplam 10 erkek , Dilara Uralp, Burçe Vardarlı, Melek Toroman gibi 8 kadın Türk sporcumuz da start alacak.
Rüzgar Sörfü
Lena Erdil dünya ikincisi
10/09/2016 - 13:35
25 Şubat’da Vietnam’da başlayan yedi ayaklı PWA Dünya Turu’nda kadınlar kategorisinde final yarışları Alaçatı’da gerçekleşirken, erkekler kategorisinde şu anda Fuerteventura’da devam eden yarışlardan sonra şampiyonluk mücadelesinde kozlar Alaçatı’da paylaşılacak.
Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali bünyesinde izleyiciler, efsanevi rüzgar sörfçülerinin yarışlarını takip ederken yarış merkezinde düzenlenecek farklı aktivitelerle yazın en güzel anlarını yaşayacaklar.
Alaçatı merkezinde konumlandırılacak mobil sahnede çeşitli aktiviteler, sporcu söyleşileri ve imza törenleri de düzenlenecek.
Rüzgar Sörfü
Türk sörfçü Lena Aylin Erdil bir kez daha zirvede
29/07/2015 - 11:22