Erdil, Almanya’nın kuzeyinde yer alan Sylt yerleşim alanında gerçekleşen IFCA (International Funboard Class Association) Slalom Dünya Şampiyonası 2015’de kadınlar kategorisinde birinci olarak podyumda zirveye çıktı.
Dünyanın en iyi sörfçülerinin mücadele ettiği IFCA (International Funboard Class Association) Slalom Dünya Şampiyonası 2015, 21 - 26 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın kuzeyinde yer alan Sylt yerleşim alanında düzenlendi. 120.000 kişinin izlediği yarışlara, 17 ülkeden, 90 yarışmacının katıldı. Yarışa ilk defa katılan Lena Aylin Erdil, 7 yarışta 6 birincilik alarak toplam 3,5 puan ile IFCA Slalom Women Champion 2015 ünvanını aldı. 9 ülkeden 10 kadının yer aldığı yarışta, İspanya’dan Maria Andres ikinci, Hollanda’dan Esther de Geus ise üçüncü oldu. Erkeklerde ise Almanya’dan Vincent Langer birinci olurken, Danimarkalı Dane Sebastian Kornum ikinci, Fransız Nicolas Warembourg üçüncü olarak yarışı tamamladı.
Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, turnuvanın ardından duygularını şöyle ifade etti:
Rüzgar Sörfü
Lena Erdil dünya ikincisi
10/09/2016 - 13:35
“Bu zorlu yarışı kazandığım için mutluyum. Çekişmeli bir yarış yaşadık. Önümüzde PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı ayağı var, onun için iyi bir hazırlık oldu. PWA Dünya Kupası’nda bu sezon artık şampiyonluk hedefiyle yarışıyorum.”