7 ayaklı Dünya Kupası'nın 5. ayağında büyük bir çekişme yaşanırken, birinciliği erkeklerde Fransız Antoine Albeau kadınlarda ise Arubalı Sarah-Quita Offringa elde etti.
Dereceye giren sporcular 55.000 avroluk ödülü paylaştılar.
6. ayağı Vietnam'da gerçekleştirilecek Dünya Kupası, eylül ayında Almanya'da sona erecek.
Rüzgar Sörfü
Lena Erdil dünya ikincisi
10/09/2016 - 13:35
30 ülkeden 64 erkek ve 26 kadın sporcunun yarıştığı Alaçatı'da, ünlü windsurfçüler birinci olabilmek için kıyasıya bir mücadelenin içine girdiler. İlk gün rüzgar yeterli seviyede olmadığı için gerçekleştirilemeyen yarışlar, salı gününden itibaren başladı.
11'i kadın, 20 Türk sporcunun da yarıştığı Dünya Kupası'nda toplam 9 yarış düzenlendi.
Erkeklerde birinci olan Albeau'nun ardından ikinci sırayı Hollandalı Ben Van Der Steen alırken, üçüncülüğü Björn Dunkerbeck elde etti.
Türk sporculardan Bora Kozanoğlu Alaçatı yarışlarını 24. sırada Ertuğrul İçingir ise 37. sırada tamamladı.
Kadınlarda birinci olan Offringa'nın ardından ilk üç sırayı Fransız Valerie Arrighetti ve İsviçreli Karin Jaggi paylaştı. Lena Aylin Erdil ise dördüncü sıra yer aldı. Erdil genel klasmanda ise üçüncülüğe yükselmeyi başardı.
Diğer Türk sporcular Çağla Kubat, Alaçatı yarışlarını altıncı, Fulya Ünlü ise 12. sırada tamamladı.
Alaçatı'da gün gün yarış
1. gün; PegasusAirlines PWA Windsurf Dünya Kupası'nda, 2 yarış serisi sonunda kadınlarda Deniz Şekercioğlu 5., Çağla Kubat ise 6. sırada yer aldı. Alaçatı'daki iki yarış serisi genel klasman sonuçlarına göre, erkeklerde Fransız Antoine Albeau, kadınlarda Fransız Valerie Arrighetti liderliği aldı.
Yarışların ilk iki serisinde Türk kadın sporcular başarılı sonuçlar elde etti. Fulya Ünlü 8. sırada yer buldu.
Erkeklerde Poyraz Akay 25. sırayı alırken, Emirhan Kolburan 28, Bora Kozanoğlu ise 32. oldu.
2. gün; Dünya Kupası'nda, 4 yarış serisi sonunda kadınlarda Leyla Aylin Erdil 5. sıraya yerleşti. Genel klasman sonuçlarına göre, erkeklerde Fransız Antoine Albeau, kadınlarda İsviçreli Karin Jaggi liderliği aldı.
Lena Aylin Erdil, çarşamba günü aldığı sonuçlarla 5. sıraya yerleşirken, Çağla Kubat 8., Deniz Şekercioğlu ise 10'uncu sırada yer buldu.
Erkekler kategorisinde ise Emirhan Kolburan 33. sırada yer aldı.
3. Gün; Organizasyonda perşembe günü yapılan yarışların ardından 5. ayağı düzenlenen erkekler kategorisinde Fransız Antoine Albeau liderliğini sürdürürken, kadınlar 3. ayakta Fransız Valerie Arrighetti ilk sıraya yükseldi.
Türk sporculardan Lena Aylin Erdil, 5'inci sıradaki yerini korurken, Çağla Kubat 8'inci, Deniz Şekercioğlu ise 10'uncu sırada yer aldı.
Erkekler kategorisinde ise Bora Kozanoğlu 33'üncü, Emirhan Kolburan ise 34'üncü sırada yer aldı.
4. Gün; Cuma günü, yapılan yarışların ardından 5. ayağı düzenlenen erkekler kategorisinde Fransız Antoine Albeau liderliğini sürdürdü, kadınlar 3. ayakta ise Aruba'dan Sarah-Quita Offringa ilk sıraya yükseldi.
Türk sporculardan Lena Aylin Erdil, 5. sıradaki yerini korurken, Çağla Kubat 7., Fulya Ünlü ise 10. sırada yer aldı.
Erkekler kategorisinde ise Bora Kozanoğlu 27'nci, Emirhan Kolburan ise 36'ncı sırada yer buldu.
5. Gün; Erkekler ve kadınlarda şampiyonlar belli oldu ve ödül töreni gerçekleştirildi.
Rüzgar Sörfü
Türk sörfçü Lena Aylin Erdil bir kez daha zirvede
29/07/2015 - 11:22