İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesinde Çağla Kubat Windsurf Academy'de sona eren yarışlar sonunda kadınlar son ayak yarışını İsviçreli Karin Jaggi kazandı. Erkeklerde ise dünya şampiyonu olan Bjorn Dunkerbeck bu ayağı birinci bitirdi.
Şampiyonada mücadele veren Türk sporculardan kadınlar kategorisinde Lena Erdil 4, Çağla Kubat ise 10. sırada yer aldı. Erkeklerde Enes Yılmazer 21, Ertuğrul İçingir ise 25'inci oldu.
Alaçatı genel klasman sıralamasında erkeklerde birinci olan İsviçre'den Björn Dunkerbeck'in ardından Hollanda'dan Ben Van Der Steen ikinci, Fransa'dan Antonie Albeau üçüncülüğü aldı. Kadınlarda ilk sırada yer alan İsviçreli Karin Jaggi'yi Aruba'dan Sarah Quita Offringa, Fransa'dan Valerie Arrighetti izledi.
Rüzgar Sörfü
Lena Erdil zirveye oynuyor
11/08/2011 - 15:47
Alaçatı'daki yarışın ardından dünya şampiyonası genel klasman sıralamasında erkeklerde Bjorn Dunkerbeck birinciliğini korurken, Fransa'dan Antonie Albeau ikinci, Hollanda'dan Ben Van Der Steen üçüncü sırada yer aldı. Kadınlarda ise Alaçatı'da ikinci olmasına rağmen Aruba'dan Sarah Quita Offringa ilk sıradaki yerini korudu. Bu kategoride İsviçre'den Karin Jaggi ikinci, Fransa'dan Valerie Arrigetti de üçüncü oldu.
Şampiyonanın erkekler son ayağı 23 Eylül-2 Ekim günlerinde Almanya'da gerçekleştirilecek.
Rüzgar Sörfü
Alaçatı'da heyecan sürüyor
09/08/2011 - 19:50
Rüzgar Sörfü
Alaçatı'da heyecan başlıyor
07/08/2011 - 08:32