Dört Grand Slam şampiyonu Japon tenisçi Naomi Osaka, geçtiğimiz sene ruh sağlığını korumak adına Roland-Garros'taki basın toplantılarına katılmayacağını duyurmuştu.
"Paris'te zaten savunmasız ve endişeli hissediyordum. Kendimle ilgilenmemin ve basın toplantılarını atlamanın daha iyi olacağını düşündüm. Şu anda turnuva, diğer oyuncular ve kendi iyiliğim için en iyi şeyin çekilmem olduğunu düşünüyorum." şeklindeki açıklamasıyla 2021 Fransa Açık'tan çekilen Osaka, Eurosport ekranlarında yayınlanacak 2022 Fransa Açık öncesinde kendisini eleştirdi.
Naomi Osaka, geçen yılki Fransa Açık'tan çekilmesinin aklında hala yer aldığını ve geçen yıl "rahatsız ettiği" bazı insanlarla bu yılki turnuvada karşılaşabileceğinden endişe ettiğini itiraf etti. Osaka, gazetecilere verdiği demeçte, “Bir şekilde gücendirdiğim insanlar olduğundan ve onlarla bir şekilde karşılacağım için endişelendim” dedi.
Tenis
Osaka'nın 2022 için hedefini açıkladı: "Oyundan keyif almak"
05/01/2022 - 16:03
"Geçen yıl karşılaştığım sorunla başa çıkma şeklimi beğenmedim."
"Bu basın toplantısı için çok endişeliydim çünkü bununla ilgili çok soru alacağımı biliyordum. Aklımdan çıkmamış gibi olduğunu söylemek istemem. Tabii ki hala yaşananları düşünüyorum ve her ihtimale karşı hazırlık yapıyor gibiyim... Evet, çoğunlukla, sanırım iyiyim."
https://i.eurosport.com/2022/05/21/3376504.jpg
2022 Roland-Garros için favori isimlerden biri olan Osaka, bu turnuvadaki ilk şampiyonluğunu elde etmek istiyor.
"Benim için bu turnuvada oynamayacak olmam gibi bir ihtimal söz konusu değil. Bu yüzden bazı şeylerle başa çıkacağım. Sakatlığım nedeniyle ağrı kesicilerimi alacağım. Birçok Grand Slam turnuvasında böyle oynamışlığım mevcut. Sakatlığım varken iyi oynayabildiğime dair bir ihtimal var çünlü kaybedecek bir şeyim yokmuş gibi hissediyorum."
Naomi Osaka, iki hafta önce yapmış olduğu açıklamada akıl sağlığı yolculuğunda "hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini" ve zor bir dönemin ardından artık bulunduğu yerden "mutlu ve rahat" hissettiğini belirtirken terapiste gittiğini söylemişti.
Osaka'nın 2018 ve 2020 Amerika Açık, 2019 ve 2021 Avustralya Açık olmak üzere toplamda dört Grand Slam zaferi bulunuyor.
Tenis
"Bir sonraki tenis maçımı ne zaman oynayacağımı bilmiyorum"
04/09/2021 - 07:53
Tenis
Osaka formundan memnun
28/08/2021 - 12:10