Dört Grand Slam şampiyonluğu bulunan Naomi Osaka, Avustralya Açık öncesi Melbourne Summer Set’teki ilk maçında Fransız Alize Cornet’i 6-3, 3-6 ve 6-3’le mağlup etti.
2021 sezonunda Fransa Açık’ta hiçbir basın toplantısına katılmayacağını dile getireren Naomi Osaka, daha sonra turnuvadan çekilmişti. Haiti ve Japon asıllı raket, yine aynı sezon Wimbledon’da kaygı ve depresyonla mücadele ettiğini anlattı.
Cornet maçı sonrası konuşan Osaka, bu sezon zihinsel sağlığına vereceği önemden bahsetti.
Tenis
Naomi Osaka'dan öz eleştiri
21/05/2022 - 16:25
“Bu sene sadece bir tane büyük hedefim var be bu da sonuçlardan tamamen bağımsız. Ben, her zaman korta çıktığımda eğlendiğimi hissedebilmek istiyorum. Korttan ayrılırken kaybetsem bile elimden gelen en sıkı şekilde denediğimi bilmek isterim.”
“Basın toplantıları için de bir hedefim var, bir daha ağlamayacağım. Umarım bu benim işime yarar. Sonuçlar ve sıralamalar gibi şeylere hep çok özen gösteren birisi oldum. Artık yeniden oyundan keyif almaya ihtiyacım var. Çünkü bu benim oynamaya başlarken ilk sebebimdi.”
https://i.eurosport.com/2021/02/20/2998972.png
Naomi Osaka, yine de nasıl uygun görüyorsa öyle davranmak istediğini vurguladı.
“Roland Garros’ta yaşanan her şeyden sonra basın odasına gelmeye korkuyordum çünkü bıradaki enerjinin nasıl olacağını bilmiyordum.”
“Ama kendim olmaya devam edeceğim ve bunu nasıl isterseniz öyle yorumlayabilirsiniz. Bu bizim için uzun süredir işe yarayan şekil.”
Tenis
"Bir sonraki tenis maçımı ne zaman oynayacağımı bilmiyorum"
04/09/2021 - 07:53
Tenis
Osaka formundan memnun
28/08/2021 - 12:10