Sezon başında Avustralya Açık'ta kariyerinin dördüncü Grand Slam zaferini elde eden Naomi Osaka, 2021 sezonunun geri kalan kısmında Roland Garros ve Wimbledon'dan çekimişti. Japon raket, medya ile ilişkisinde zihinsel sağlığını korumak adına bu kararı verdiğini açıklamıştı.
Daha sonra ülkesinde düzenlenen Olimpiyat Oyunları'nda korta çıkan 24 yaşındaki raket, üçüncü turda Marketa Vondrousova'ya elenmişti. Amerika Açık öncesi Western & Southern Açık'ta korta çıkan Osaka, Cincinnati'de de üçüncü turda Jil Teichmann'a mağlup oldu.
Eurosport'ta konuşan Barbara Schett, Osaka'nın son dönemde yeteri kadar tenis oynamadığı gerekçesiyle Flushing Meadows'ta unvanını korurken zorlanabileceğini dile getirdi.
Tenis
Naomi Osaka'dan öz eleştiri
21/05/2022 - 16:25
Ancak Naomi Osaka, formuyla alakalı herhangi bir soru işaretine sahip değil.
https://i.eurosport.com/2021/08/26/3207439.jpg
"Şu an nasıl oynadığımla alakalı epey mutluyum. Cincinnati'de iki tane gerçekten zorlu maç oynadığımı düşünüyordum. Tabii ki şu an burada harika işler yapacağım demiyorum. Benim için, daha maç maç giden bir insanım."
23 yaşındaki raket, özel hayatı ve tenisle alakalı dengeyi kurmakta zorluk yaşadığını da söyledi.
"Ben her şeyin bir şekilde aynı olduğu bir insanım. Benim kişisel hayatımda bazı şeyler doğru gitmiyorsa bunu benim oyunumda da görebilirsiniz."
"Her şeye aynı anda odaklanan bir insanım bu nedenle her şey benim için biraz karışık."
Naomi Osaka 30 Ağustos'ta başlayacak Amerika Açık ilk turunda Marie Bouzkova ile karşılaşacak.
Tenis
Osaka'nın 2022 için hedefini açıkladı: "Oyundan keyif almak"
05/01/2022 - 16:03
Tenis
"Bir sonraki tenis maçımı ne zaman oynayacağımı bilmiyorum"
04/09/2021 - 07:53