30 Mayıs'ta başlayacak Roland-Garros öncesi açıklamalarda bulunan tenis efsanesi Chris Evert, tek kadınlarda favorilerinin Ash Barty, Iga Swiatek ve Aryna Sabalenka olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz sene bileğindeki sakatlık nedeniyle turnuvadan çekilen Serena Williams hakkında da değerlendirmelerde bulunan Evert, "Eğer ikinci haftaya kalırsa, o da tehlikeli olacak ve Coco Gauff'un da iyi oynadığını düşünüyorum. Bu sebeple o ikisi de benim diğer ikilim."
Dünya bir numarası Ash Barty bu sezon Miami ve Stuttgart'ta şampiyonluk sevinci yaşarken, Madrid Açık finalindeyse Aryna Sabalenka'ya boyun eğmişti.
Tenis
Osaka, Berlin'den çekildi
08/06/2021 - 13:41
"Ash Barty çok iyi gözüküyordu, birkaç turnuva kazandı." diye konuşan Evert, Sabalenka'nın şampiyonluklarının kendisini şaşırttığını itiraf etti. "O sonuçları, gücünü kullanabiliyor olması ve istikarıryla favorilerden biri olmalı, ki bu harika." sözleriyle Belaruslu tenisçiyi değerlendirdi.
Ash, Iga ve Sabalenka - benim ilk üçüm onlar."
Toprak sezonunda Roma Açık zaferini kazanan Iga Swiatek, Roland Garros'a son şampiyon unvanıyla gelecek. 2019'da Paris'te zafer kazanmış olan dünya birincisi Barty'i dört numaradan Aryna Sabalenka takip ediyor.
https://i.eurosport.com/2021/05/08/3128796.jpg
Yine Eurosport stüdyosunda Roland-Garros için değerlendirmelerde bulunan başka bir tenis efsanesi Barbara Schett, Ash Barty ve Iga Swiatek'i Aryna Sabalenka'nın bir adım önünde konumlandırdı.
"Benim için büyük favoriler Ash Barty ve Iga Swiatek."
"Naomi Osaka'nın kupayı kazanacağını düşünmüyorum çünkü o toprakta rahat hissetmiyor. Maç oynamasının onun için önemli olduğunu düşünüyorum."
"Barty ve Swiatek benim favorilerim. Iga formunun zirvesinde, Ash Barty bir tanesi toprakta olmak üzere birkaç kupa kazandı. Onların Grand Slam'in ilerleyen turlarında karşılaşmasını görmek isterim, belki de finalde."
"Sabalenka gibi birini dışarda bırakmak istemem çünkü o da güzel bir toprak sezonu geçirdi. Stuttgart'ta finalistti, Madrid'de kazandı ve o tehlikeli."
"İki haftalık süre boyunca, Sabalenka'nın dengeye sahip olup olmayacağını bilmiyorum. Bazen kaybolabiliyor ve çok iniş çıkışı var. Yine de bir sürü zarar verebilir."
Roland-Garros
Elena Rybakina - Serena Williams - Roland-Garros
06/06/2021 - 17:41
Tenis
"Başka kimse Serena değil"
05/06/2021 - 06:09