ATP’nin genç yıldızlarından Felix Auger-Aliassime, Avustralya Açık çeyrek finalinde Daniil Medvedev’e, Roland-Garros dördüncü turunda ise Rafael Nadal’a beş setlik maçlar sonucunda mağlup olarak elenmişti.
Güçlü servisleri ve sert vuruşlarıyla dikkat çeken 21 yaşındaki Kanadalı, Wimbledon öncesi the Guardian’a verdiği röportajda mağlubiyetlerin olumlu tarafına odaklandığını söyledi.
Zaferlerin çok uzakta olmadığını hissediyordum ve bunu hissederken kaybedince hazmetmesi hiçbir zaman kolay olmuyor.”
Wimbledon
Kadınlarda şampiyon Rybakina
10/07/2022 - 10:53
“Ama bu normal. Günün sonunda bu iki Grand Slam benim için çok pozitifti. Harika şeyler gösterdim. Bu da hedefime daha da yakın olduğum anlamına geliyor.”
Auger-Aliassime, Rafael Nadal’ın amcası ve eski antrenörü Toni Nadal’la çalışmaya başladıktan sonra Rotterdam Açık’ta tur seviyesinde kariyerindeki ilk şampiyonluğu kazandı.
https://i.eurosport.com/2022/06/24/3398218.jpg
Vizyonumun gün geçtikçe daha açık bir hale geldiğini düşünüyorum. Olmak istediğim oyuncu hakkında ve bütün potansiyelimi gösterebilmek adına yapmam gereken ilerlemelerin ne olduğuna dair daha netim.”
Eastbourne finalisti Maxime Cressy’e karşıWimbledon’daki ilk maçını oynayacak altı numaralı seri başı Auger-Aliassime, çeyrek finalde Rafael Nadal’la karşı karşıya gelebilir.
Wimbledon
Rafa'dan zorunlu veda - "İşlerin daha kötüye gitme şansı çok yüksek"
08/07/2022 - 11:03
Wimbledon
“Çim kortta oynadığım en iyi maçtı”
02/07/2022 - 08:34