Nick Kyrgios, Wimbledon çim kortta oynadığı dokuz maçın yedisinde korttan galip ayrılırken Stuttgart ve Halle’de yarıfinal oynadı. Mallorca’da da korta çıkması beklenen Avustralyalı raket, abdominal kaslarındaki gerginlik sebebiyle turnuvadan çekildi.
Kyrgios’un çiftler partneri Kokkinakis, güçlü servisi ve forehandleriyle çim kortta etkili bir oyun sergileyen Kyrgios’un Wimbledon’daki “geçerli rakiplerden” birisi olduğunu söyledi.
45 numaralı Kyrgios, ilk turda Paul Jubb’u geçmesi halinde sırasıyla 26. numaralı seri balı Filip Krajinovic’le ve Stefanos Tsitsipas’la karşılaşabilir. 27 yaşındaki raket, Rafael Nadal’la yarı finale kadar, Novak Djokovic’le ise finale kadar karşılaşamıyor.
Wimbledon
Kadınlarda şampiyon Rybakina
10/07/2022 - 10:53
https://i.eurosport.com/2022/06/25/3398475.jpg
“O geçerli rakiplerden birisi.” diyen Kokkinakis, “Harika gözüküyor. Odaklanmış gözüküyor. Kuraya baktığımda onun adına memnun oldum. Slamler zordur açıkçası ama onun oyun stili ve çimdeki rahatlığıyla beraber ne kadar maç oynadığını da düşünürsek, burada iyi bir seri yapabileceğini düşünüyorum. Buna güveniyorum.”
“Ama onun için anahtar olan maçları görece daha rahat kazanabilmesi, özellikle de ilk turlarda. Bu durum onun modunda çok belirleyici oluyor.”
Wimbledon’da en fazla çeyrek final oynama başarısı gösteren Nick Kyrgios, geçtiğimiz ay çim kortta dünyanın en iyi oyuncusu olduğunu söylemişti.
Wimbledon
Rafa'dan zorunlu veda - "İşlerin daha kötüye gitme şansı çok yüksek"
08/07/2022 - 11:03
Wimbledon
“Çim kortta oynadığım en iyi maçtı”
02/07/2022 - 08:34