Basketbol

“Cinsel anlamda tacize ve tecavüze uğradım”

Share this with
Copy
Share this article

Lonnie Walker

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
12/06/2020 at 09:47

San Antonio Spurs’un genç yıldızı Lonnie Walker, sosyal medya hesaplarında paylaştığı gönderilerde beşinci sınıfta cinsel tacize ve tecavüze uğradığını belirtti.

Lonnie Walker, NBA’in en ilginç oyuncularından biri. Zira bazı maçlarda takımı San Antonio Spurs’ın süper yıldızı olurken bazı maçlarda adeta yoklara oynuyor. Saha dışı hayatında ihtiyaç sahibi bireylere yaptığı yardımlarla övgülere layık olan genç oyun kurucu, iki gün önce Instagram hesabında saçını kestiği bir video paylaşmıştı.

Lonnie, geçtiğimiz gece paylaştığı gönderide ise beşinci sınıftayken cinsel tacize ve tecavüze uğradığını belirtti.

NBA

NBA Batı Konferansı’nda son durum

21/02/2020 AT 17:12

“Beşinci sınıftayken saç stilimi değiştirdim, çünkü bu değişim benim için bir kamuflaj gibiydi. Beşinci sınıfın yaz aylarında ailemle birlikteydim. İsmini vermeyeceğim başka insanlar da vardı. O dönemde cinsel anlamda tacize ve tecavüze uğradım. O dönemde buna alışmıştım çünkü yaş olarak çok küçük olduğum için yaşananları anlamlandıramıyordum. Kolay kandırılabilen küçük bir çocuktum ve dünyanın nasıl bir yer olduğunu bilmiyordum, henüz. Saçım, kontrol edebildiğim bir şeydi. Saçımı istediğim zaman değiştirebiliyordum ve saçımın üzerinde kontrol sahibi olan tek kişinin kendim olduğumu biliyordum. Bu, bana güven veriyordu.”

Basketbol

Forbes'a göre NBA takımlarının ekonomik gelişimi sürüyor

13/02/2020 AT 10:41
NBA

NBA play-off’larına katılacak olan son takımlar tarihin en kötüsü olmaya aday

03/01/2020 AT 10:44
Related Topics
BasketbolSan Antonio Spurs
Share this with
Copy
Share this article