İtalya Bisiklet Turu'nun (Giro) efsanevi tırmanışlarından Blockhaus zirvesinde sona eren 9. etabın galibi Nairo Quintana, yarattığı zaman farkıyla pembe mayoyu sırtına geçirerek genel klasmanda 28 saniye farkla liderliğe yükseldi.
Quintana son 5 kilometrede şov yaptı
100. kez düzenlenen Giro'da bugüne kadarki en büyük heyecana sahne olan Montenero di Bisaccia - Blockhaus etabında bisikletseverlerin uzun süre unutmayacakları bir çekişme yaşandı. 152 kilometre uzunluğundaki etabın bitimine 22 kilometre kala başlayan Blockhaus tırmanışını domestikleriyle beraber domine eden Nairo Quintana, kendisini takip eden Thibaut Pinot ve Vincenzo Nibali'yle beraber üç kişilik bir kaçış grubu oluşturdu. Kısa süreli ataklarla rakibinin gücünü tartan Kolombiyalı, bitime 5 kilometre kala yaptığı öldürücü atakla arayı iyice açtı ve finiş çizgisini 24 saniye farkla önde bitirerek tırmanış alanındaki hakimiyetini bir daha ispatladı.
FDJ'nin Fransız bisikletçisi Thibaut Pinot etabı ikinci bitirirken, Team Sunweb'den Tom Dumoulin 2000 metredeki finişi üçüncü sırada geçti.
Bisiklet
Kırmızı Mayoda Kritik Hafta Başlıyor: Favorilerden Ne Beklemeliyiz?
27/10/2020 - 13:35
Nibali 1 dakika fark yedi
100. yılda Giro'da zafer kazanmak isteyen İtalyanların ünlü bisikletçisi Vincenzo Nibali etabın son 5 kilometresinde büyük problem yaşarken, finiş çizgisini Quintana'dan 1 dakika geride geçti ve etabı beşinci sırada bitirdi.
Team Sky'a motosiklet engeli
9. etap şanssız bir kazaya sahne oldu. Bitime 14 kilometre kala yol kenarında duran görevli motosikletin sebep olduğu kazada Team Sky'dan Geraint Thomas ve Mikel Landa ciddi zaman kaybetti ve genel klasman yarışı için şanslarını neredeyse kaybetti. Kazada parmağı kırılan Team Sunweb'den Wilco Kelderman'ın Giro serüveni ise 9. etapta son buldu.
Sıra bireysel zamana karşıda
Giro'da 10. etap yarın yapılacak dinlenme günün ardından salı günü koşulacak. Foligno - Montefalco arasındaki 39.8 kilometrelik etap bireysel zamana karşı mücadelesine sahne olacak.
9. etapta oluşan sıralama ve genel klasmandaki son durumu görmek için tıklayınız
Bisiklet
Giro d’Italia 2020’den Kalanlar: Geoghegan Hart, Hindley ve Tarihi Zamana Karşı
26/10/2020 - 15:22
Bisiklet
La Vuelta Başlıyor: Parkur, Favoriler ve Yarış Hakkında Bilinmesi Gerekenler
20/10/2020 - 07:52